עדכונים ואירועים

"הזקן והעם"

תערוכת "הזקן והעם" המציגה פרטים נדירים מחייו האישיים ראש הממשלה הראשון

תערוכת "הזקן והעם" מביאה רגעים קטנים מחייו של בן-גוריון, המראה את האדם שמאחורי התואר המחייב – ראש הממשלה הראשון של ישראל.

התערוכה מציגה התכתבויות פרטיות של בן-גוריון עם הציבור, אשר עד כה היו מוכרות רק לבני משפחתם. לצד המכתבים,בתערוכה גם שלל תמונות נדירות ומזכרות נוספות מחייו האישיים של דוד בן-גוריון.

כל החומרים בתערוכת "הזקן והעם" הגיעו מפריטים וסיפורים שהיו בידי הציבור, לאחר מפגשים פרטיים עם בן-גוריון בבריתות, חתונות, ובחיי היום יום בשדה בוקר או דרך שלל התכתבויות.

בין הפריטים בתערוכה:

* תמונות נדירות של בן-גוריון משמש כסנדק בבריתות, תפקיד אשר הוא שנא לבצע, מאחר ולא היה מסוגל להסתכל במהלך הטקס, אך למרות זאת מעולם לא סירב כשנתבקש לשמש כסנדק

* התכתבות בין ילד שזכה בפרס ראשון בפורים, לאחר שהתחפש לאסטרונאוט, ומיד לאחר מכן שלח את התחפושת ללשכתו של בן-גוריון, בצירוף מכתב המספר שהבחירה בתחפושת הגיעה בעקבות תכנית החלל של ישראל. תוך 20 דקות הגיע רכב בחזרה, החזיר את התחפושת יחד עם מכתב אישי מראש הממשלה, המברך את הילד, וקורא לו להמשיך לקדם את המדע בישראל.

* סיפור מארוחה אצל הטייס משה בדיחי, שבה היה בן-גוריון אורח הכבוד. בן-גוריון שהצהיר על רצונו לראות רמטכ"ל תימני, הגיע אל הדבר הכי קרוב, הטייס התימני הראשון בצה"ל.